آغاز به کار نخستین کنگره کشوری انفورماتیک پزشکی در هتل پردیسان

آغاز به کار نخستین کنگره کشوری انفورماتیک پزشکی در هتل پردیسان
در این کنگره که از امروز بیست و هشتم بهمن ماه جاری آغاز شده است، فعالان و علاقه مندان در زمینه راه اندازی نظام های استاندارد ثبت اطلاعت بیماری ها در کشور شامل پزشکان و سایر گروه های تخصصی حضور دارند.
 پرونده الکترونیک سلامت و سیستم های کامپیوتری ثبت دستورات پزشکی، هوش مصنوعی و سیستم های تصمیم یار بالینی، تحلیل مه داده ها و روش های داده کاوی در حوزه سلامت، انفورماتیک سلامت مشتری و انفورماتیک سلامت محور، از جمله مهم ترین محورهای این کنگره به شمار می رود.
علاوه بر این، می توان به موضوعاتی نظیر سلامت همراه و پزشکی از راه دور، پردازش تصویر و سیگنال های پزشکی، امنیت و حفاظت داده، استانداردها و تعامل پذیری سیستم ها و ... اشاره کرد. این کنگره توسط معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، واحد ثبت بیماری ها و پیامدهای سلامت معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، کارگروه ثبت بیماری ها و پیامدهای سلامت و گروه مدارک پزشکی و فناوری اطلاعات سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گروه انفورماتیک پزشکی این دانشگاه برگزار می شود.
لازم به یادآوری است، نخستین کنگره کشوری انفورماتیک پزشکی طی روزهای پنجشنبه، بیست و هشتم و جمعه، بیست و نهم بهمن ماه جاری در آمفی تئاتر هتل پردیسان در حال برگزاری است.
  • تاریخ درج تاریخ درج: 28 بهمن 1395