برگزاری سمینار «روزه داری و بیماری‌های داخلی» در هتل پردیسان

برگزاری سمینار «روزه داری و بیماری‌های داخلی» در هتل پردیسان
سمینار «روزه داری و بیماری های داخلی» در آمفی تئاتر هتل پردیسان برگزار شد.
در این سمینار 2 روزه که توسط مرکز تحقیقات غدد دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شده است، بیش از 200 نفر از پزشکان متخصص داخلی و فوق تخصص های داخلی، متخصصان قلب، مغز و اعصاب، زنان و پزشکان عمومی حضور داشتند.
هدف از برگزاری این همایش، بررسی تازه های روزه داری در زمینه بیماری های سیستمیک مزمن بوده است.
از جمله محورهای این سمینار، می توان به آشنایی با خطرات و فواید روزه داری در موارد بیماری های مختلف و موارد منع روزه داری در بیماری های سیستمیک مزمن، تعیین ریسک روزه داری در زمینه بیماری ها، رویکرد بالینی و آموزش به بیماران برای آمادگی قبل و در حین ماه مبارک رمضان و ... اشاره کرد.
«تغییر نحوه انسولین درمانی در روزه داری»، «برنامه ریزی غذایی در ماه رمضان»، «روزه داری و اختلال وزن»، «هیپوگلیسمی بیماران دیابتی در ماه رمضان»، «استراتژی های تغییر درمان دارویی خوراکی دیابت در روزه داری»، «رویکرد پزشکی مذهبی در روزه داری»، «روزه داری و بیماری های روماتیسمی»، «آنمی و بیماری های ترمبوتیک در روزه داری»، «سردرد و بیماری های نورولوژیک و روزه داری»، «بیماری زخم های گوارش و روزه داری» و ... بخشی از عناوین سخنرانان همایش 2 روزه روزه داری و بیماری های داخلی را به خود اختصاص داده است.  • تاریخ درج تاریخ درج: 19 دی 1396