دومین همایش ملی بهینه سازی در پرتو درمانی در هتل پردیسان آغاز به کار کرد

دومین همایش ملی بهینه سازی در پرتو درمانی در هتل پردیسان آغاز به کار کرد
در روز نخست این همایش که توسط مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا وابسته به انجمن حمایت از بیماران سرطانی مشهد و با همکاری شرکت های واران پرتو درمان، مطلب کیش عرفان، فن آوری آزمایشات و ... در حال برگزاری است، حدود 200 نفر از میهمانان خارجی و داخلی حضور داشتند. متخصصان فیزیک پزشکی، متخصصان رادیوتراپی و انکولوژی، مهندسان پرتو پزشکی و کارشناسان پرتو درمانی سراسر کشور، از جمله مدعوین داخلی این همایش به شمار می رود.
متخصصان فیزیک پزشکی و متخصصان رادیوتراپی و انکولوژی از کشور روسیه، میهمانان خارجی دومین همایش ملی بهینه سازی در پرتو درمانی را به خود اختصاص داده است. بهینه سازی درمان بیماران مبتلا به سرطان و ارتقاء کیفیت درمان این افراد، مهم ترین هدف برگزاری این همایش بوده است.
 از جمله اصلی ترین محورهای دومین همایش ملی بهینه سازی در پرتو درمانی، می توان به بهینه سازی در انتخاب و نگهداری تجهیزات، بهینه سازی به کمک تکنیک های جدید درمان، بهینه سازی در سیستم های طراحی و درمان و همچنین بهینه سازی از طریق شبیه سازی، اشاره کرد.
در روز نخست این همایش، علاوه بر سخنرانی کلیدی و ارایه مقالات، 2 نشست ویژه با موضوعات «محققان فیزیک بهداشت» و «کارشناس پرتو درمانی» برگزار می شود. همچنین در روز دوم این همایش نیز علاوه بر سخنرانی کلیدی و ارایه مقالات، نشست هایی با عناوین «مهندسان حوزه پرتور درمانی» و «انجمن فیزیک پزشکی ایران» برگزار خواهد شد.
 لازم به یادآوری است، دومین همایش ملی بهینه سازی در پرتو درمانی طی روزهای چهار شنبه، ششم و پنچ شنبه، هفتم اردیبهشت ماه جاری در هتل پردیسان در حال برگزاری است.
  • تاریخ درج تاریخ درج: 6 اردیبهشت 1396