ششمین کنگره کشوری سوختگی در هتل پردیسان آغاز به کار کرد

ششمین کنگره کشوری سوختگی در هتل پردیسان آغاز به کار کرد
سوختگی و عوارض آن یکی از مشکلات اساسی در کشورهای در حال توسعه می باشد که منابع زیادی برای حل آن صرف می شود. پژوهش های کاربردی، جهت افزایش بقا و بهبود کیفیت زندگی در کنار صرف جویی منابع، تنها راهکار برای تغییر مدیریت این مصدومان به شمار می رود.
 در همین راستا دانشگاه علوم پزشکی مشهد با همکاری مرکز تحقیقات سوختگی دانشگاه علوم پزشکی ایران و انجمن حمایت از بیماران سوخته، نسبت به برگزاری این کنگره اقدام کرده است. برنامه های این کنگره متنوع و شامل ارایه مقاله، سخنرانی آموزشی، پانل، کارگاه های آموزشی و پوستر حول محور شعار کنگره «یک کشور، یک درمان استاندارد زخم سوختگی» بوده است. این برنامه ها در دو سطح پیراپزشکان و پزشکان برگزار شده است که هدف آن تبیین اهمیت مقوله سوختگی نزد مسئولان و ارتقاء کیفیت درمان بیمارانی است که دچار سوختگی شده اند.
 از جمله مهم ترین محورهای این کنگره، مراقبت های ویژه در سوختگی، مراقبت های اولیه در اورژانس و مراقبت های پیش بیمارستانی در سوختگی، بازتوانی و فیزیوتراپی در سوختگی، تغذیه در سوختگی، پانسمان سوختگی، مدیریت درد در بیماران سوخته می باشد.
علاوه بر این، می توان به روان درمانی در سوختگی، اکسیزیون و گرافت زودرس، جراحی های ترمیمی و زیبایی در سوختگی، نقش NGO در مراقبت های سوختگی، بانک پوست، جایگزین های پوست و سلول درمانی و ... اشاره کرد. لازم به یادآوری است، ششمین کنگره کشوری سوختگی طی روزهای چهارم و پنجم اسفند ماه جاری در هتل پنج ستاره پردیسان برگزار شده است.


 


  • تاریخ درج تاریخ درج: 4 اسفند 1395