محقق محیط زیست از کشور سنگال

محقق محیط زیست از کشور سنگال
محقق محیط زیست از کشور سنگال گفت: به امام خمینی (ره) مدیونم، چراکه اسلام واقعی را ایشان به جهانیان نشان داده اند. محمد ادریس با بیان این که وحدت امت مسلمان، هدف خداوند، حضرت رسول اکرم(ص) و امام خمینی (ره) بوده است، افزود: هیچ مرز و مانعی نباید میان مسلمانان وجود داشته باشند تا بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
وی ادامه داد: اسلام باید واحد باشد و مسلمانان نباید با یکدیگر هیچ گونه اختلافی را به درون خود راه بدهند. ادریس، ایجاد اتحاد در ایران را یکی از اقدامات بزرگ امام خمینی(ره) عنوان کرد و گفت: باید روش ایشان را ادامه دهیم و از طریق رسانه به تمام دنیا، اسلام واحد واقعی را معرفی کنیم.
 وی ادامه داد: امام خمینی(ره) نشان دادند که ایجاد اتحاد میان مسلمانان امکان پذیر است و ایشان این کار را در ایران انجام دادند. ادریس اضافه کرد: اگر به تهران بیایم و بر سر مزار ایشان نروم، گویا اصلا به ایران نیامده ام، چراکه معتقدم امام خمینی (ره) با فکر، عقاید و تقوایشان، اسلام ناب را به همه جهانیان شناساندند.
 این محقق محیط زیست از کشور سنگال، انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی اسلامی را اقدامی بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: این شهر، هر ساله پذیرای بیش از 20 میلیون نفر از زائران سر تا سر جهان است که این تعداد حتی بیشتر از مکه نیز می باشد. ادریس ادامه داد: اولین باری که به مشهد آمده ام و آن را شهری بسیار زیبا با پیشینه تاریخی درخور توجهی دیدم.


  • تاریخ درج تاریخ درج: 8 بهمن 1395