مشهد ، دروازه ای امن برای انتقال فرهنگ ایرانی به هندوستان

مشهد ، دروازه ای امن برای انتقال فرهنگ ایرانی به هندوستان
موستانسیر عبداللهی عباسی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مشهد حتما باید به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب می شد زیرا ایران به خصوص مشهد دارای فرهنگی بسیار غنی است؛ حتی هندوستان هم بخشی از فرهنگش را از ایران گرفته است.
وی با بیان اینکه فرهنگ ایرانی از فرهنگ هندی هم قدیمی تر است، افزود: مشهد دارای تاریخچه فرهنگی و تاریخی بسیار غنی است و یک دروازه پر امنیت برای انتقال فرهنگ ایرانی به هندوستان است. این پزشک هندی انتخاب مشهد بعنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام را دارای سود و مزایای بسیار عنوان کرد و گفت: اسلام در همه ابعاد زندگی سخنانی برای گفتن دارد همانطور که حضرت محمد (ص)هم که بعنوان اخرین پیامبر مبعوث شدند سخنانشان در همه جنبه های زندگی کاربرد دارد.
عباسی اضافه کرد: دین مبین اسلام بیشترین امنیت و پرهیز از خشونت را در دنیا دارد و در تمام نقاطی که فرهنگ واقعی اسلام حکم فرما است ؛ارامش، امنیت و رفاه نیز وجود دارد؛ بی شک انتخاب مشهد بعنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام سبب انتقال این ارامش و امنیت در دیگر کشورهای اسلامی خواهد شد.
وی بیان کرد: من به کشورهای زیادی سفر کردم ، اما ارامشی که در بدو ورود به مشهد و بخصوص در حرم امام رضا (ع) حس کردم در هیچ کجای دنیا احساس نکرده بودم. این پزشک هندی در پایان گفت: پیام اسلام کمک به یکدیگر است ، من نیز بعنوان یک پزشک امادگی خود را برای ارائه هر گونه خدمات پزشکی به برادران دینی ام اعلام می کنم.  • تاریخ درج تاریخ درج: 8 بهمن 1395