مفتی اعظم کشور زامبیا

مفتی اعظم کشور زامبیا
مفتی اعظم کشور زامبیا گفت: در اسلام تفاوتی میان تشیع و تسنن وجود ندارد. اسدالله القالب مالم بیان کرد: اصل دین اسلام بر اساس سنت رسول خدا(ص) است، چراکه ایشان بر اتحاد میان مسلمانان بسیار تاکید داشتند.
 وی با بیان این که حضور کشورهای مختلف در رویداد مشهد 2017، نمونه بارز وحدت میان مسلمانان است، افزود: روش سنت پیامبر گرامی اسلام(ص) نقطه اشتراک و ایجاد کننده وحدت میان مسلمانان به شمار می رود که یک نمونه بارز آن، نماز جمعه است که تمامی آحاد جامعه را دور هم جمع می کند. القالب مالم با بیان این که اسلام همیشه تروریسم و گروه های تکفیری را نهی کرده و مورد سرزنش قرار داده است، افزود: تمام این گروه ها خارج از اسلام هستند. وی ادامه داد: انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی اسلامی 2017 نشان می دهد که اسلام با تروریسم مخالف است. القالب مالم با تاکید بر این که وحدت از خانه ها شروع می شود، افزود: من به عنوان یک اهل تسنن، با برادران شیعه خود به مکه می رویم، شهادتین می گوییم و باید بدانیم که ابتدا باید خودمان با یکدیگر وحدت داشته باشیم تا بتوانیم این وحدت را نیز به دیگران منتقل کنیم.
 وی ادامه داد: نباید انگشت اتهاممان را به سمت افراد چه شیعه و سنی و چه مسلمان و غیر مسلمان نشانه بگیریم، باید وحدت را بین خودمان گسترش دهیم و نباید فراموش کنیم همه با هم برادر هستیم. مفتی اعظم کشور زامبیا در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: مشهد، شهری است که با حرم مطهر امام رضا(ع) شناخته می شود و یکی از مکان هایی به شمار می رود که ضریح مطهر فرزند رسول الله(ص) در آن جا قرار دارد. وی ادامه داد: باید قدمت تاریخی این شهر را حفظ کنیم و این مهم را گسترش بدهیم.  • تاریخ درج تاریخ درج: 6 بهمن 1395