همایش «سیمان، بتن و چالش ها» در هتل پردیسان برگزار شد

همایش «سیمان، بتن و چالش ها» در هتل پردیسان برگزار شد
همایش سیمان، بتن، چالش‌ها با محوریت بررسی عوامل موثر بر کیفیت بتن (سیمان, سنگدانه, آب) در هتل پردیسان مشهد برگزار شد.
در این همایش یک روزه از سوی شرکت سیمان زاوه تربت با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی و اداره کل استاندارد استان و ۳۵۰ نفر از مهندسان رشته های معماری و شهرسازی و مدیران کنترل کیفیت اداره استاندارد شرکت داشتند.
در بدو شروع همایش ، مهندس توکلی زاده مدیر عامل کارخانه سیمان زاوه تربت گفت: سیمان به عنوان یک ابزار وسیله ای برای آفرینش است که به دست توانمند مهندسین که در زمین معجزاتی می‌آفرینند و ساختمان های بلند و کوتاه بر اثر بتن و آهن و غیره ساخته می شود.
پس از آن مهندس رضا بشیر عضو هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان خراسان رضوی خبر از افتتاح دفتر نمایندگی این سازمان در شهر زاوه شهرستان تربت حیدریه داد.
وی گفت: با افتتاح این دفتر شهر زاوه به عنوان بیست و چهارمین دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی استان خواهد بود.
مهندس بشیر به اجزا بکارگیری احداث یک ساختمان پرداخت و افزود: در اجرای ساخت و ساز نظارت, مصالح و کارگر فنی نیاز است، متاسفانه بیشتر مصالح ساختمانی فاقد استاندارد هستند و از طرفی در پروژه های ساختمانی کارگر فنی نداریم .
به گفته خزانه دار سازمان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، ساختمان هائی که با بتن ساخته می شود نیاز به پوشش و مقاومت در برابر حریق نیست، ولی ساختمان‌های فلزی نیازمند پوشش حفاظت در برابر حریق است.
در ادامه مراسم از مهندس مهدی رئیسی پیشکسوت جامعه مهندسی که بیش از نیم قرن در این سرزمین خدمات ارزشمند و به یاد ماندنی به یادگار گذاشته اند، تجلیل به عمل آمد.
لازم به ذکر است،: مهندس رئیسی دانش آموخته دانشکده فنی دانشگاه تهران می باشد، که در سال ۱۳۴۵ فارغ التحصیل شد، ایشان در سمت های مختلف در سازمان حریم حرم مطهر رضوی و آستان قدس رضوي و در بخش های خصوصی فعالیت داشتند.
سخنران کلیدی این همایش مهندس علیرضا رحمتی مدرس دانشگاه شهید بهشتی و ديگر سخنرانان دكتر محمد رضا توكلي زاده عضو هئيت علمي دانشگاه فردوسي مشهد و خانم مهندس منتظريان مدير كنترل كيفيت سيمان در مورد كيفيت سيمان و استانداردهای سیمان، تولید بتن و چالش های آن و تفاوت تیپ ۱ و ۲ سیمان و مقاومت آن در برابر تولید بتن سخنراني كردند.
شايان دكر است، كارخانه سيمان زاوه تربت در سال ١٣٨٩ در ٢٥ كيلومتري تربت حيدريه و در شهرستان زاوه احداث سده و در حال حاضر روزانه ٣٥٠٠تن سيمان كلينكر توليد مي كند.
اين واحد صنعتي ٣٠٠ فرصت شغلي و ٢٠٠ فرصت شغلي غير مستقيم ايجاد كرده است .


  • تاریخ درج تاریخ درج: 16 آبان 1396