کارگاه تخصصی «معماری پارامتریک» در هتل پردیسان به کار خود پایان داد

کارگاه تخصصی «معماری پارامتریک» در هتل پردیسان به کار خود پایان داد
 کارگاه تخصصی دوروزه «معماری پارامتریک با گرس هاپر» در سالن عطار هتل پردیسان برگزار شد. د
ر این کارگاه که با حضور 20 نفر از اساتید و دانشجویان معماری برگزار شد، سعی شده تا پس از معرفی مقدماتی نرم افزار "گرس هاپر" و افزونه های "ژکو "و "گالاپاگوس"، به صورت عملی به کارآموزان این امکان داده شود تا فرم های پیچیده را به صورت پارامتر های مشخص تعریف کرده و با تغییر این پارامتر ها تغییرات فرم را به صورت زنده مشاهده کنند.
در پایان نیز همراهان با روش یافتن فرم های بهینه بر اساس پارامترهای اقلیمی به صورت عملی آشنا شده اند.
در این کارگاه که توسط کانون معماران و شهرسازان جوان استان خراسان رضوی برگزار شده است، دکتر حسن استاجی؛ دکتری تکنولوژی معماری دانشگاه هنرهای کاربردی وین_اتریش، به بیان مطالب فوق پرداخت.
از جمله محورهای این کارگاه، می توان به مقدمات و آشنایی با محیط Rhino & Grasshopper، آشنایی با الگوریتم های مقدماتی، خلق منحنی ها و سطوح آزاد الگوریتم های متوسط، تغییر شکل پارامتریک یک حجم ساده، معرفی افزونه ی آنالیز انرژی Geco، طراحی یک پوسته متغییر بر اساس میزان انرژی دریافتی توسط سطوح مختلف، بهینه سازی احجام بر اساس آنالیز های حرارتی/کاربردی الگوریتم ژنتیک در حل مسائل طراحی/ معرفی افزونه ی Galapagos، ایجاد یک حجم متغییر و پیدا کردن فرم آن بر اساس آنالیزهای انرژی توسط افرونه های Geco & Galapagos اشاره کرد.
لازم به یادآوری است، کارگاه تخصصی دوروزه «معماری پارامتریک با گرس هاپر»، هفتم و هشتم تیرماه جاری در هتل پردیسان مشهد برگزار شده است.  • تاریخ درج تاریخ درج: 8 تیر 1396