معاون سیاسی حزب تجدید دموکراسی موریتانی

معاون سیاسی حزب تجدید دموکراسی موریتانی
معاون سیاسی حزب تجدید دموکراسی کشور موریتانی گفت: انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی اسلامی 2017، اتفاقی نیست. یحیی سیدی عبدالله، معنویت مشهد را یکی از دلایل انتخاب این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی اسلامی 2017 دانست و افزود: پیشینه تاریخی شهر مشهد و ریشه دار بودن آن در تاریخ اسلامی و همچنین داشتن مشاهیر و دانشمندان بزرگ، بخشی دیگر از دلایل این انتخاب است.
 وی ادامه داد: گسترش تعامل و توسعه ارتباطات میان کشورهای مختلف اسلامی را یکی از دستاوردهای این رویداد برشمرد و افزود: بسیار خوشحال هستم که در مشهد و رویداد بین المللی مشهد 2017 حضور دارم. دبیر جبهه البراق و المقاومت سیاسی با بیان این که امیدوارم این همایش مانند سایر همایش های جهان اسلام نباشد و منجر به ایجاد وحدت بیش از پیش در میان مسلمانان شود، افزود: ما به عنوان وکیل و نماینده کشورهای اسلامی باید این فرصت را غنیمت بشماریم و ضمن ایجاد تعاملات بیشتر، جایگاه واقعی ایران را در بین سایرکشورهای اسلامی بهتر بشناسانیم. سیدی عبدالله ادامه داد: علاوه بر این، در این رویداد باید اشتراکات موجود در همه مسلمانان جهان، بررسی و معرفی شود.
وی با اشاره به معضل تروریسم گفت: مسئله تروریسم، از جمله مشکلاتی است که در حال حاضر مسلمانان نسبت به آن شکایت دارند. سیدی عبدالله ادامه داد: به گفته دبیر حزب الله، اسلام و مسلمانان از این موضوع مبرا است و این طرز تفکر باید تصحیح شود، چرا که اسلام، دین تعامل است و این موارد به هیچ عنوان با دین و اخلاق مسلمانان تناسبی ندارد. وی اضافه کرد: دشمنان این امت کسانی هستند که دین اسلام را بد نام کرده اند و این برچسب ها را زده اند، باید اسلام حقیقی را در یابیم و به همه مردم بفهمانیم اسلام از این تهمت های ناروا مبرا است. معاون سیاسی حزب تجدید دموکراسی کشور موریتانی، اسلام را دین بخشش و اتحاد عنوان کرد و افزود: ممکن نیست این برچسب ها به اسلام زده شود. سیدی عبدالله ادامه داد: تروریسم و تکفیری ها که در دست استعمار هستند، باعث ایجاد دشمنی و اختلاف بین مسلمانان شده اند و نباید اجازه دهیم دشمنان بر مسلمانان سیطره پیدا کنند.
  • تاریخ درج تاریخ درج: 6 بهمن 1395