ایوا لوئیس خلو

ایوا لوئیس خلو
ایوا لوئیس خلو بیان کرد: وحدت یکی از مهم ترین و اصلی ترین فاکتورها در مقابله با تروریسم است. وی ادامه داد: مسلمانان باید با ایجاد اتحاد بیش از پیش میان اهل سنت و تشیع، با افکار منحرف، تروریسمی و تکفری که سعی در تضعیف اسلام دارند، مقابله کنیم.
 لوئیس خلو با بیان این که مشهد روحانی ترین شهری است تا به حال به آن جا سفر کرده ام، گفت: تا کنون، 4 بار به ایران آمده ام و مشهد یکی از بهترین شهر های آن به شمار می رود. وی با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی اسلامی 2017 گفت: مشهد، گزینه و انتخاب شایسته و بسیار مناسبی برای این رویداد بزرگ بوده است که خود نوعی احترام به اهل بیت (ع) است. لوئیس خلو ادامه داد: علاوه بر این، نباید سایر امامان بزرگوار که در عراق و کربلا و ... هستند را فراموش کنیم.
وی برگزاری رویداد بین المللی مشهد 2017 را عاملی برای برقراری و توسعه ارتباط میان مسلمانان کشورهای مختلف جهان و افزایش تعامل های سازنده به ویژه در زمینه وحدت عنوان کرد. لوئیس خلو اضافه کرد: چنانچه این ارتباط به لحاظ مذهبی و سپس فرهنگی ایجاد شود، بهتر خواهد بود، اقدامی که به خوبی در رویداد بین المللی مشهد 2017 رقم خورده است.
  • تاریخ درج تاریخ درج: 7 بهمن 1395