عضو مجلس کشور عراق

عضو مجلس کشور عراق
عضو مجلس کشور عراق گفت: باید چهره واقعی و زیبای اسلام را به جهانیان نشان دهیم. حنان فتلاوی بیان کرد: انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و برگزاری رویداد بین المللی مشهد 2017 در این شهر، آغازی برای نمایش چهره زیبای اسلام و افزایش تعامل و همکاری میان مسلمانان جهان است.
 وی مشهد را شایسته انتخاب به عنوان پایتخت فرهنگی اسلامی 2017 دانست و افزود: این رویداد، فرصت ارزشمندی برای گرد هم آوردن تمامی مذاهب اسلامی است. فتلاوی با بیان این که باید تفرقه و جنگ بین مذاهب را کنار بگذاریم، افزود: باید با کنار گذاشتن اختلاف ها، به وحدت اسلامی چنگ بزنیم و حول کلمه «لا اله الله» و «محمد رسول الله» با یکدیگر متحد شویم.
 وی با اشاره به این که اسلام داعشی چیزی جز قتل و کشتار نیست، افزود: چهره ای که داعش از اسلام ساخته است، واقعی نیست و این ها دشمنان اسلام هستند. فتلاوی ادامه داد: امیدوارم این رویداد باعث اتحاد بین کشورهای اسلامی شود برای مقابله با تروریسم شود. وی انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی اسلامی 2017 را فرصتی ارزشمند برای این شهر دانست و افزود: ایران کشوری بزرگ است و نقش موثری در جهان دارد. عضو مجلس کشور عراق ادامه داد: چندمین باری است که به مشهد می آیم؛ شهری بسیار زیبا که به واسطه وجود امام رضا (ع) از معنویت خاصی برخوردار است.
  • تاریخ درج تاریخ درج: 8 بهمن 1395