عضو مجلس حزب الله لبنان

عضو مجلس حزب الله لبنان
عضو مجلس حزب الله لبنان گفت: مشهد مکان امنی برای تحقق اتحاد مسلمانان جهان است. خدیجه سلوم در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به انتخاب شهر مقدس مشهد توسط سازمان جهانی آیسسکو بعنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 اظهار کرد: از این انتخاب اصلا تعجب نکردم و جای تعجب هم ندارد چرا که مشهد استحقاق خیلی بیشتر از این ها را دارد.
 وی با بیان اینکه مشهد تبدیل به مکانی برای یافتن اسلام حقیقی شده است، افزود: با توجه به مسائلی که امروزه در جهان اسلام وجود دارد و فعالیت گروه هایی مثل داعش، تکفیری ها و تروریست ها؛ مشهد مکان امنی برای مسلمانان جهان است تا به بیان آزادانه دیدگاه های خود پرداخته و به دنبال راهکارهای تحقق اتحاد مسلمانان بگردند. عضو مجلس حزب الله لبنان تاکید کرد: بی شک این اتفاق ها تحقق تلاش های مجاهدانه ی امام خمینی(ره)، آیت الله خامنه ای و حاصل ارمان های مردم مسلمان همه جهان است. خانم سلوم بیان کرد: نکته قابل توجه دیگر مشهد، تلفیق تمدن اسلامی و ایرانی در این شهر است که این مهم سبب کمک بیشتر به بهبود روابط بین الملل با سایر کشورهای اسلامی شده است. وی مشهد را شهری غنی از جنبه مذهبی و فرهنگی عنوان کرد و گفت: هر بار که به مشهد سفر می کنم جذابیت های بیشتری نظر من را به خود جلب می کند، احساس انس و آرامشی که زائر در مشهد دارد منحصر به فرد است و در کمتر جایی می تواند این را احساس کند.
عضو مجلس حزب الله لبنان تصریح کرد: خصوصیت منحصر به فرد دیگر مشهد که سبب متمایز شدن این شهر از دیگر شهرهای زیارتی شده است، تعامل و رفتار آستان قدس رضوی و کارکنان آن و مردم این شهر است که تمام سعی شان بر این است که راحتی و همه آن احتیاجاتی که یک زائر نیاز دارد را چه از لحاظ معنوی و چه از لحاظ امکانات سفر برایش فراهم کنند. وی ادامه داد: برنامه زیارت امام رضا یک برنامه کامل است ، فقط شامل زیارت نمی شود ما در خلال زیارت یک سری اموزش ها و پیشرفت های معنوی و دینی را بصورت ناخوداگاه کسب می کنیم ، همچنین برگزاری برنامه های اموزشی، سخنرانی ها و برنامه های حاشیه ای برای زائران توسط آستان قدس رضوی کمک کرده که هر فرد سفر پربارتری داشته باشد. وی ابراز امید واری کرد: ارزو میکنم این امکان فراهم شود که همه مسلمانان بتوانند با ازادی خیال در اینجا جمع شوند و فعالیت های فرهنگی و مذهبی شان را در جهت تحقق اتحاد بیشترمسلمانان جهان اسلام انجام دهند.


  • تاریخ درج تاریخ درج: 13 بهمن 1395