هتل پردیسان میزبان اجلاس شبیه‌سازی سازمان اکو

هتل پردیسان میزبان اجلاس شبیه‌سازی سازمان اکو

اجلاس شبیه‌سازی و مدل سازمان همکاری اقتصادی اکو با حضور جمعی از نمایندگان دیپلماتیک کشورهای ایران، ترکیه، افغانستان، پاکستان، آذربایجان و قزاقستان و دانشجویان نخبه و منتخب در رشته‌های روابط بین‌الملل، علوم سیاسی، حقوق بین‌الملل، گردشگری و زبان انگلیسی از سراسر کشور در مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی هتل پردیسان مشهد، هدف از برگزاری این اجلاس که 10 الی 12 مهرماه در سالن همایش‌های این هتل برگزار می‌شود، نوعی شبیه‌سازی و کسب آمادگی برای حضور در صحنه های دیپلماسی بین المللی است.

حسین کشیری دبیر اجرایی این اجلاس و نماینده ایران در مجمع جوانان کشورهای اسلامی در این مراسم گفت، معرفی مشهد در حوزه گردشگری، ترانزیت و حمل و نقل بین‌الملی به شیوه دیپلماسی عمومی از دیگر اهداف برگزاری این اجلاس است.

وی اضافه کرد: در این اجلاس، دانشجویان منتخب در یک روز نقش وزرای خارجه کشورهای اکو را بر عهده گرفته و شبیه‌سازی می‌کنند.

کشیری افزود: امروز ویژگی‌های مختلفی برای شهر جهانی و بین المللی برشمرده شده که موضوع همکاری‌های بین المللی از آن جمله است و این مهم به خوبی در مشهد تبلور یافته است. او تصریح کرد: امروز مشهد در موضوع همکاری‌های بین المللی پیشتاز است و توانسته نقش خود را به خوبی ایفا کند که عضویت‌های سازنده در سازمان‌های بین المللی کلانشهر‌های جهان نظیر متروپلیس و گسترش ارتباطات دوجانبه و خواهرخواندگی با شهر‌های مختلف جهان اسلام گواه بر این موضوع است.

دبیر اجرایی اجلاس شبیه سازی و مدل سازمان همکاری اقتصادی اکو گفت: به پیشنهاد یونسکو در آینده دبیرخانه شهر‌های فارسی زبان در مشهد راه اندازی خواهد شد و همچنین به زودی با همکاری شهرداری و وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهد تاسیس سینما اکو در مشهد خواهیم بود که افتخاری فرهنگی برای این کلانشهر است.

گفتنی است، این اجلاس با همکاری بنیاد مطالعات بین الملل، وزارت امور خارجه و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و با حضور نمایندگانی از ایران، ترکیه، افغانستان، پاکستان، آذربایجان و قزاقستان برگزار خواهد شد.
  • تاریخ درج تاریخ درج: 10 مهر 1398